
Bocskai iskola-a művészetek színtere
Iskolánk és a művészeti nevelés
Településünkön sok sok évtizedre visszanyúló története van az intézményesített formában megjelenő művészeti oktatásnak.
A jelen művészeti nevelés közvetlen elődje a már lebontott Zeneiskola épületében zajlott egészen annak lebontásáig, kb. az ezredforduló környékéig. A hangszeres képzés ezt követően a művelődési ház falai közé költözött. Ezidőtájt kezdődött képzőművészeti képzés beindítása is. A hangszeres képzéshez szorosan kapcsolódó ének-zenei oktatás épp idén ünnepli 30 éves évfordulóját. 1982-ben indult az ének-zene tagozat városunkban, mely számos országos hírű zenészt adott a nemzetnek (gondoljunk most csak a Desperado énekesnőjére, Gábor Bettire).
Ma már a hangszeres és képzőművészeti képzés mellett mintegy 300 kisdiák ismerkedik a néptánc fortélyaival. Kiegészülve a haladó csoporttal, illetve a Református Egyházi Iskola tánccsoportjaival egyre erősebb bázist jelentenek a hajdúnánási néptánc oktatásban.
A művészeti tagintézményünk örömmel vár és fogad minden művészeti érzékkel bíró, az iránt érdeklődő fiatalt!
Elérhetőségeink
Intézményünk székhelyének címe:
4080 Hajdúnánás, Óvoda u. 2-10.
Telefon: +36-52-570-536
Email: bocskai@bocskai-hnanas.sulinet.hu; bocskai@bocskai.net
Igazgató:
Tóth Imre, +36-20-269-8200; +36-30-319-3367Email: toth.imre@bocskai.net


Iskolatörténet
1959. szeptember 1-én a hajdúböszörményi Állami Zeneiskola fiókiskolájaként kezdődött el a zeneoktatás Hajdúnánáson a Művelődési Ház három helyiségében zongora, hegedű, zeneelmélet és előképző szakon. 1963-ban az iskola tárgyi feltételeit illetően változás következik be, mert az iskola új épületbe kerül, az Óvoda utca 3. sz. alá (a régi Ipartestület épületébe). 1964. szeptember 1-én a hajdúnánási Állami Zeneiskola önálló lett. a zeneiskola egyre mozgalmasabban kapcsolódik be a város életébe. Az iskola fejlődik, nyolc tanterem biztosítja a zeneoktatást közel 200 tanulónak. A zongora és hegedű tanszakhoz társul a gordonka, fafúvós és rézfúvós tanszak. A zeneoktatás igényeinek megfelelően mind a hangszerek, mind a segédeszközök beszerzésében fejlődés történik. Kialakul egy stabil pedagógus és tanulói létszám. A 90-es években a zenei tanszakok az ütő, gitár és később a citera tanszak bővülnek.
Később felmerült az az igény Hajdúnánáson, hogy a zeneiskolai képzés mellett más művészeti ágakban is alakuljon ki az iskolarendszerű alapfokú művészeti oktatás. A társművészetek felé ajtót nyitottunk, és fokozatosan indítottuk el a képző- és iparművészeti ágazatot, a szín- és bábművészeti ágazatot valamint a táncművészeti ágazato